• sukenikovamonika

Lifestyle newborn focení

Během roku vždy nafotím i nespočet miminek. Klienti, kteří si mě vyberou pro zachycení prvních týdnů svého miminka mi obvykle říkají tutéž větu dokola: "Vybrali jsme si vás, protože vaše fotografie jsou přirozené."


Tohle je pro mě nejen nejkrásnější kompliment, ale také fakt, že si mě vybral někdo, kdo skutečně sleduje moji tvorbu, zná styl mých fotek, a proto si mě vybral.


Z každou poptávkou po focení miminek i přesto vždy odkazuji na moje portfolio. Proč? Když se řekne "focení miminek" nebo třeba "newborn focení", pořád si mnoho lidí představí spící miminko těsně zavinuté v látce a naaranžované v kyblíku, košíku atd.


Nejen že tento styl nefotím, osobně se mi také nelíbí. Přesto je fajn, že jsou na trhu různí fotografové, ke kterým míří různí klienti. Díky tomu si každý najde to svoje.


Miminka fotím u vás doma, ve vaší náruči. Lifestyle focení novorozenců se mnou trvá maximálně hodinku. Některá miminka celé focení prospí, jiná pozorují dění a hází úsměvy všemi směry.


Nebazíruji také na tom, abychom nutně fotili do 14 dnů od narození miminka. A to z mnoha důvodů. Porod je fuška a šestinedělí také. Mnohdy se stane, že focení je to poslední, na co máte sílu a hlavně náladu. často fotím miminka až v půlroce nebo i později a focení má opět něco do sebe. Miminko se více směje, samo už si leží ne bříšku, koulí se jako pandí mládě nebo hrdě ukazuje první pokusy plazení či batolení.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše